poniedziałek, 8 grudnia 2014

Matki blogerki dzieciom czyli Zwierzaki Pocieszaki
Ciąża i poród mnie zmieniły. Bardzo zmieniły, ale to już wiecie. Od zawsze gdzieś w moim sercu była chęć pomocy - organizacja WOŚPu w szkole, wolontariat, zebranie starych kocy dla schroniska... Nigdy jednak nie odczuwałam tak silnej potrzeby niesienia pomocy innym jak teraz. A dokładniej potrzeby pomocy dzieciom...

Po urodzeniu Antoniny, często patrząc na Nią nachodziły mnie myśli dlaczego na świecie jest tyle dzieci, które nie mają nawet cząstki tej miłości, tego ciepła, które Antosia dostaje od nas codziennie? Dlaczego tak niewinne, małe istoty, które są całkowicie od nas zależne narażone są na takie tragedie? Dlaczego dotykają je najcięższe choroby, głód, bieda, przemoc?

Nie potrafię odpowiedzieć na te pytania, ale wiem, że mogę pomóc niektórym z nich. Świata nie zmienię, ale jeśli przyczynię się do uśmiechu chociażby kilkorga dzieci to już będzie pewien krok naprzód. Jeśli razem ze mną pomyśli tak więcej osób, pomoc otrzyma więcej dzieci. Pamiętajmy - w kupie siła! 

 Pomóc możesz również Ty kupując książkę - cegiełkę. Zwierzaki - Pocieszaki to akcja charytatywna mam blogerek mająca na celu pomoc fundacji podopiecznym Kawałek Nieba. Ja już swoje książeczki zamówiłam. Czekam tylko na potwierdzenie. Myślę, że będą świetnym prezentem pod choinkę. Do zamówienia zachęcam i Was! :)
 Wszystkie zdjęcia wykorzystane we wpisie są autorstwa Renaty Mrowińskiej.

2 komentarze: